افزودنی های بتنی چیست؟

افزودنی های بتنی چیست؟

افزودنی های بتنی چیست؟

افزودنی های بتنی شامل تمام مواد طبیعی یا غیر طبیعی هستند که حین تولید بتن به آن اضافه می‌شوند. این روزها بتن ها و محصولات بتنی نقش مهمی در صنایع ساخت و ساز دارند. از این رو، برای بهبود خاصیت های بتن، برخی مواد را به آن می‌افزایند.

اگر اطلاعات کافی در مورد انواع افزودنی های بتنی ندارید، توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

قیمت افزودنی های بتن

قیمت افزودنی های بتن

افزودنی های بتنی در دسته بندی های متنوعی قرار می‌گیرند. قیمت این مواد افزودنی با توجه به نوع، حجم و حتی میزان غلظت و شرکت تولید کننده آن تعیین می‌گردد. در حقیقت اگر به دنبال خرید افزودنی بتن ارزان هستید، باید به دنبال مناسب ترین نوع آن باشید.

قیمت تمام محصولات بتنی و افزودنی های مربوط به آن در شرکت نانو بتن آیریک بسیار ارزان است. یعنی شما می‌توانید هر آنچه از بتن و محصولات وابسته آن نیاز دارید، از این شرکت به طور مستقیم تهیه نمایید.

بهترین افزودنی های بتن

بهترین افزودنی های بتن

بهترین نمونه از افزودنی های بتن می‌توانند در جهت کنترل ویژگی‌های آنان عمل کنند. کاهش نفوذپذیری، افزایش مقاومت و کاهش هزینه ساخت از مهم ترین ویژگی های افزودنی های بتنی باکیفیت هستند. هر کدام از افزودنی ها خصوصیات خاص خود را دارند. شناخت این ویژگی ها می‌تواند در افزایش تاثیر این محصولات بر اصلاح بتن نقش داشته باشد. به عنوان مثال، افزودنی های معدنی و شیمیایی بتن از نظر نحوه تاثیرگذاری بر بتن با هم تفاوت دارند. افزودنی های معدنی با عملکرد هیدرولیکی می‌توانند به اصلاح ویژگی‌های بتن‌ها بپردازند. درصد اختلاط این نوع افزودنی‌ها با توجه به هدف مورد نظر و همچنین مدل افزودنی‌ها تعیین می‌شود.

قابلیت پرداخت و توان آب بندی نمونه های دیگری از مزیت‌های استفاده از افزودنی‌های بتن محسوب می‌شوند. پس بهترین افزودنی بتن دقیقا چیزی است که می‌تواند بتن را به بهترین ماده در ساخت و ساز، پخت و پز و  حتی حمل و نقل تبدیل نماید.

برای خرید افزودنی های بتنی، باید حتما چندین

نکته را مد نظر قرار دهید. رعایت این نکات می‌تواند به بهبود نتیجه استفاده از این مواد در اصلاح خاصیت بتن کمک کند.

خرید مواد افزودنی بتن

buy concrete additives 1

 توجه به نوع عملکرد مواد افزودنی بتن موضوع مهمی برای خرید آن ها محسوب می‌شود. به بیان دیگر، برای آن که بتوانید کیفیت بتن را با استفاده از افزودنی ها بهبود ببخشید، باید اطلاعات کافی در مورد آن افزودنی داشته باشید.  انواع افزودنی های شیمیایی و فیزیکی هر کدام از شیوه خاصی برای اثرگذاری بر خاصیت بتن استفاده می‌نمایند.

توجه به میزان غلظت افزودنی های بتنی نکته بسیار مهمی است که متاسفانه اغلب افراد آن را جدی نمی‌گیرند. غلظت مواد افزودنی بتن می‌تواند در میزان نسبت ترکیب آن با بتن نقش عمده ای داشته باشد.

اگر می‌خواهید از افزودنی های بتنی شیمیایی استفاده کنید، بهتر است حتما تطابق آن با خمیر سیمان و حتی بقیه افزودنی ها را بررسی نمایید. چون برخی اوقات عدم سازگاری افزودنی ها با یکدیگر می‌تواند باعث اختلال در عملکرد بتن شود.

بررسی دقیق شیوه استفاده از افزودنی های بتنی و توجه به دستورالعمل های درج شده توسط کارخانه سازنده می‌تواند در بهبود نتیجه کلی نقش بسزایی داشته باشد.

افزودنی های ملات

افزودنی های ملات

ملات یا همان دوغاب که در ساخت هر نوع سازه استفاده می‌شوند را می‌توان با افزودنی ها پایدارتر کرد. افزودنی های ملات به گروه بزرگی از افزودنی های بتنی گفته می‌شود که می‌توانند خواصی مثل زودگیر بودن، عدم جذب آب و همچنین ایجاد حباب هوا را به ملات اضافه نمایند.

مکمل های بتن

همانطور که مکمل های غذایی می‌توانند به افزایش سلامتی بدن انسان کمک کنند، افزودنی های بتنی هم مکمل بتن محسوب می‌شوند. این مکمل های بتن در جهت رشد و ارتقا کیفیت بتن ها تلاش می‌کنند. هر کدام از ویژگی های این مکمل ها به افزایش کارایی و پایداری بتن کمک می‌کنند. این دقیقا همان کاری است که مکمل های غذایی برای انسان ها انجام می‌دهند.

خرید اینترنتی افزودنی بتن

این روزها تکنولوژی باعث شده حتی خرید محصولات مربوط به ساختمان سازی مثل بتن ها و مواد مکمل آن ها آسان تر شود. یعنی به جای آن که برای خرید افزودنی ها و مکمل های بتنی به کارخانه یا فروشگاه مراجعه کنید، می‌توانید سفارش خود را از طریق سایت نانو بتن آیریک به ثبت برسانید.

انواع افزودنی بتنی

انواع افزودنی های بتنی

آشنایی با دسته بندی مختلف افزودنی های بتنی می‌تواند به شما کمک کند تا مناسب ترین نوع را برای بتن های مورد نیاز خود انتخاب نمایید. هر کدام از افزودنی های بتن بطور کلی در دو دسته بندی مواد طبیعی و شیمیایی قرار می‌گیرند. هر کدام از این دسته بندی ها هم زیر مجموعه های زیادی دارند. برای مثال برخی از افزودنی ها می توانند به افزایش مقاومت بتن کمک کنند. همچنین برخی دیگر می‌توانند به عنوان ایجاد کننده حباب در بتن، از آسیب به آن جلوگیری نمایند.

در ادامه چندین نمونه از مهم ترین افزودنی های بتنی معرفی شده اند:

  • افزودنی های معدنی
  • افزودنی های تسریع کننده
  • افزودنی های کندگیر کننده
  • افزودنی های ضد آب بتن
  • افزودنی های حباب هواساز
  • افزودنی های شیمیایی

ویژگی افزودنی های بتنی

ویژگی افزودنی های بتنی

مواد افزودنی بتن می‌توانند در دو مرحله مورد استفاده قرار گیرند. اولین مرحله مربوط به زمان ساخت و آماده سازی بتن در کارخانجات است. یعنی زمانی که می‌خواهند بتن  را آماده و به بازار ارائه کنند، از این افزودنی ها برای اصلاح خصوصیات آنان استفاده می‌نمایند. مرحله دوم مربوط به زمان استفاده از این محصولات است. یعنی زمانی که در ساختمان سازی قرار است از بتن استفاده شود، می‌توان خصوصیات آن را با یک یا چند افزودنی اصلاح نمود.

 افزودنی های بتنی در واقع ویژگی های فیزیکی و شیمیایی خاصی دارند که می‌توانند عملکرد بتن را بهبود بخشند. افزودنی بتنی می‌تواند باعث شود بتن ها در برابر حرارت زیاد دچار شکستگی نشوند. همچنین به آن ها کمک می‌کند تا از آجر و دیگر محصولات ساخت و ساز جدا نشوند. اگر می‌خواهید بتن‌هایی که در جاهای مختلف استفاده می‌کنید در اثر سرمای زیاد دچار یخ‌زدگی نشوند، بهتر است از ویژگی افزودنی های بتنی استفاده نمایید.

خواص مواد افزودنی بتن

خواص مواد افزودنی بتن

شاید هنوز هم برای شما سوال باشد که خواص مواد افزودنی بتنی چیست؟ در یک کلام می‌توان گفت خواص  متنوعی برای بهبود کیفیت بتن به آن می‌افزایند. افزایش مقاومت بتن در برابر ضربه و نیرو، ضد آب کردن بتن، تاخیر انداختن گیرش بتن و مقاومت در مقابل پوسته پوسته شدن نمونه هایی از خواص این مواد هستند. جهت ثبت سفارش خود از نانو بتن آیریک با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما