افزودنی های بتنی

افزودنی های بتنی چیست؟

افزودنی های بتنی چیست؟

افزودنی های بتنی چیست؟

افزودنی های بتنی شامل تمام مواد طبیعی یا غیر طبیعی هستند که حین تولید بتن به آن اضافه می‌شوند. این روزها بتن ها و محصولات بتنی نقش مهمی‌در صنایع ساخت و ساز دارند. از این رو، برای بهبود خاصیت های بتن، برخی مواد را به آن می‌افزایند.

اگر اطلاعات کافی در مورد انواع افزودنی های بتنی ندارید، توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

قیمت افزودنی های بتن

قیمت افزودنی های بتن

افزودنی های بتنی در دسته بندی های متنوعی قرار می‌گیرند. قیمت این مواد افزودنی با توجه به نوع، حجم و حتی میزان غلظت و شرکت تولید کننده آن تعیین می‌گردد. در حقیقت اگر به دنبال خرید افزودنی بتن ارزان هستید، باید به دنبال مناسب ترین نوع آن باشید.

قیمت تمام محصولات بتنی و افزودنی های مربوط به آن در شرکت نانو بتن آیریک بسیار ارزان است. یعنی شما می‌توانید هر آنچه از بتن و محصولات وابسته آن نیاز دارید، از این شرکت به طور مستقیم تهیه نمایید.

بهترین افزودنی های بتن

بهترین افزودنی های بتن

بهترین نمونه از افزودنی های بتن می‌توانند در جهت کنترل ویژگی‌های آنان عمل کنند. کاهش نفوذپذیری، افزایش مقاومت و کاهش هزینه ساخت از مهم ترین ویژگی های افزودنی های بتنی باکیفیت هستند. هر کدام از افزودنی ها خصوصیات خاص خود را دارند. شناخت این ویژگی ها می‌تواند در افزایش تاثیر این محصولات بر اصلاح بتن نقش داشته باشد. به عنوان مثال، افزودنی های معدنی و شیمیایی بتن از نظر نحوه تاثیرگذاری بر بتن با هم تفاوت دارند. افزودنی های معدنی با عملکرد هیدرولیکی می‌توانند به اصلاح ویژگی‌های بتن‌ها بپردازند. درصد اختلاط این نوع افزودنی‌ها با توجه به هدف مورد نظر و همچنین مدل افزودنی‌ها تعیین می‌شود.

قابلیت پرداخت و توان آب بندی نمونه های دیگری از مزیت‌های استفاده از افزودنی‌های بتن محسوب می‌شوند. پس بهترین افزودنی بتن دقیقا چیزی است که می‌تواند بتن را به بهترین ماده در ساخت و ساز، پخت و پز و حتی حمل و نقل تبدیل نماید.

برای خرید افزودنی های بتنی، باید حتما چندین

نکته را مد نظر قرار دهید. رعایت این نکات می‌تواند به بهبود نتیجه استفاده از این مواد در اصلاح خاصیت بتن کمک کند.

خرید مواد افزودنی بتن

buy concrete additives 1

 توجه به نوع عملکرد مواد افزودنی بتن موضوع مهمی‌برای خرید آن ها محسوب می‌شود. به بیان دیگر، برای آن که بتوانید کیفیت بتن را با استفاده از افزودنی ها بهبود ببخشید، باید اطلاعات کافی در مورد آن افزودنی داشته باشید. انواع افزودنی های شیمیایی و فیزیکی هر کدام از شیوه خاصی برای اثرگذاری بر خاصیت بتن استفاده می‌نمایند.

توجه به میزان غلظت افزودنی های بتنی نکته بسیار مهمی‌است که متاسفانه اغلب افراد آن را جدی نمی‌گیرند. غلظت مواد افزودنی بتن می‌تواند در میزان نسبت ترکیب آن با بتن نقش عمده ای داشته باشد.

اگر می‌خواهید از افزودنی های بتنی شیمیایی استفاده کنید، بهتر است حتما تطابق آن با خمیر سیمان و حتی بقیه افزودنی ها را بررسی نمایید. چون برخی اوقات عدم سازگاری افزودنی ها با یکدیگر می‌تواند باعث اختلال در عملکرد بتن شود.

چرا باید از افزودنی های بتنی استفاده کرد؟

چرا باید از افزودنی های بتنی استفاده کرد؟

افزودنی به هر نوع ماده ای گفته می شود که علاوه بر ماسه، سیمان و آب به بتن اضافه شود و باعث تغییر مقاومت آن گردد. افزودن مواد اضافه همیشه لازم نیست، اما تحت شرایط خاص از این مواد به عنوان نیروهای کمکی استفاده می شود تا هدف خاصی برآورده شود.

کاهش هزینه ساخت بتن، افزایش بهره وری، بهبود عملکرد بتن سخت شده، اطمینان از کیفیت بتن در فرآیندهای اختلاط، حمل و نقل، ریختن و عمل آوری و غلبه بر شرایط اضطراری ساخت و ساز از اصلی ترین دلایل استفاده از افزودنی های بتنی است.

همچنین از این مواد برای تسریع یا تاخیر در زمان گیرش بتن و کاهش نیاز به آب، جمع شدگی و شره کردن آن استفاده می شود. در هنگام تولید این مواد مصرف آب بین 10 تا 30 درصد کاهش می یابد و خمیر بتنی حاصل از آن نرم و کاملا قابل اجراست. از سوی دیگر، تاثیر منفی هوای گرم بر روی بتن را به تاخیر می اندازد. این مزایا برای کشور کم آب و گرمی مانند ایران مزایای زیادی در ساخت و ساز دارد.

هنگام انتخاب افزودنی های بتنی باید نتیجه مورد انتظار و نحوه ارتباط آن با شرایط ساخت و ساز را در نظر گرفت. در صورتی که مدیران پروژه در مرحله ساخت و ساز با مشکل مواجه شوند، می توان از افزودنی ها به عنوان اقدام اضطراری برای حل چالش های اجرایی استفاده کرد.

با به کارگیری علم مهندسی، اصلاح مواد تشکیل دهنده، بررسی نوع بتن و نسبت آب به سیمان می توان کارایی و مقاومت بتن را در شرایط طبیعی بهبود بخشید. اما اگر به دلیل شرایط خاص مانند یخبندان، دمای بالا، افزایش سایش یا قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نمک های یخ زدا یا سایر مواد شیمیایی این کار غیرممکن باشد، از افزودنی های بتن برای بهبود مقاومت استفاده می شود.

کاهش ترک در بتن با استفاده از افزودنی

کاهش ترک در بتن با استفاده از افزودنی

واکنش شیمیایی بین سیمان و آب باعث تولید گرما و افزایش دمای بتن می شود. افزایش دما به کمیت و خواص سیمان و درجه خنک شدن انجام شده در طول تولید بتن بستگی دارد. در مرکز بلوک های بزرگ بتنی در پایه ها یا تیرک ها، دما ممکن است تا 13 درجه به ازای هر 100 کیلوگرم سیمان در هر متر مکعب بتن افزایش یابد.

افزایش زیاد دما به دلیل استفاده از مخلوط های غنی در مقدار زیاد می تواند منجر به اختلاف دما بین سطوح داخلی و خارجی بتن شود. چنین چیزی باعث ایجاد ترک حرارتی در بتن می شود. بنابراین، کاهش مقدار سیمان می تواند گرمای هیدراتاسیون و مشکلات مرتبط با آن را کاهش دهد. در صورت استفاده از روان کننده، مصرف سیمان را می توان بدون تغییر در نسبت یا مقاومت سیمان به آب تا حد زیادی کاهش داد.

در حال حاضر، افزودنی های بتنی جدید در حال ابداع است. کاهش نیاز به سیمان تاثیر مثبتی بر محیط زیست دارد و می تواند آلودگی محیط زیست را کاهش دهد.  ما در شرکت نانو بتن آیریک نوآوری را با شیمی ترکیب می کنیم تا محصولاتی با ارزش افزوده را به مشتریان خود ارائه دهیم. در صورتی که هر نوع سوالی در این مورد دارید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.