اهمیت آب‌ بندی استخر

اهمیت آب‌ بندی استخر

بررسی اهمیت آب‌ بندی استخر

بررسی اهمیت آب‌ بندی استخر

به نظر شما علت اهمیت آب‌ بندی استخر در چیست؟ آیا لازم است حتماً استخر آب‌بندی شود تا طول عمر بیشتری داشته باشد؟ اگر استخری بعد از ساخت آب‌بندی نشود چه اتفاقاتی ممکن است برای آن رخ دهد؟ در واقع باید مهمترین دلیل آب‌بندی کردن استخر را، افزایش طول عمر آن بیان کنیم. زیرا کاشی‌هایی که درون استخر به کار برده می‌شوند، ضد آب نیستند. آن‌ها نیاز دارند تا با استفاده از غشای ضد آب، تقویت شوند تا برای مدت زمان طولانی‌تری سالم بمانند.

در صورتی که بعد از ساخت استخر، از محصولات ضد آب استفاده نشود، احتمال آن که آب از داخل استخر نشت پیدا کند هم، افزایش می‌یابد. این مسأله نه تنها منجر به کاهش آب داخل استخر می‌شود، بلکه به محیط اطراف هم آسیب وارد کرده و در نهایت خرابی سازه را به همراه خواهد داشت. علاوه بر آن، احتمال آسیب دیدگی فولاد می‌گردی که در استخر‌های بتنی به کار رفته است هم، افزایش خواهد یافت.

اهمیت آب‌ بندی استخر با استفاده از روش‌های مختلف

در حالت کلی روش‌های مختلف بسیاری وجود دارند که می‌توان با استفاده از آن‌ها اقدام به آب‌بندی استخر نمود. هر یک از این روش‌ها، کاربرد‌های خاص خود را دارند و به افزایش طول عمر استخر ساخته شده کمک شایانی می‌نمایند. از جمله این روش‌های آب‌بندی، باید به موارد زیر اشاره کرد:

آب‌ بندی کردن استخر با اپوکسی سیمان

اهمیت آب‌ بندی استخر با این روش، در این است که دو مواد مهم و خاص همچون رزین و سیمان برای ساخت آن استفاده می‌شود. می‌توان از اپوکسی سیمان حتی بر روی بستر‌های سیمانی که دارای رطوبت هستند هم، استفاده کرد. از این رو این ماده هم برای داخل و هم برای خارج استخر مناسب خواهد بود و به عنوان یک عایق ضد آب می‌توان به راحتی از آن استفاده کرد.

در واقع رزین‌های الاستیک که برای ساخت مواد آب‌بندی استخر استفاده می‌شود، ‌ایده‌آل هستند و از مقاومت بسیار بالایی در برابر کلر، عوامل جوی و شوینده‌های تمیزکننده برخوردارند. پس می‌توان با استفاده از این عایق ضد آب، دیواره‌های عمودی و کف افقی استخر را پوشش داد.

آب‌ بندی استخر با پرایمر

آب‌ بندی استخر با پرایمر

اهمیت آب‌ بندی استخر با استفاده از پرایمر، در خاصیت چسبندگی رنگ و مواد آب‌بندی است. به این صورت که استفاده از این ماده کمک می‌کند تا رنگ استخر با مواد آب‌بندی استخر در سطح زیرینی که بتنی یا سیمانی است، بالا رود. همچنین این ماده منجر به افزایش مقاومت فیزیکی، مکانیکی و سایشی مواد ضد آب نیز می‌شود.

اصولاً برای استفاده از ماده پرایمری برای آب‌بندی استخر، نیاز به اسپری کمپرسور یا غلتک است که بتوان آن را بر روی سطح سیمانی یا بتنی کشیده و پوشش دهی را تکمیل کرد. پس از آن که این ماده درون استخر خشک شود، می‌توان از مواد ضد آب استفاده کرد. در نهایت نیز استخر آب‌بندی شده و دیگر دچار آسیب‌های جدی نخواهد شد. شما میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان با نانو بتن آیریک تماس بگیرید.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما