بلوک سبک بتنی

بلوک سبک چیست؟

سبک چیست؟

آیا بلوک سبک بتنی را می‌شناسید؟ بلوک سبک بتنی در واقع ساخته شده از هوا و بلوک های سیمانی است! این مدل از بلوک ها با کمک ورود هوا به داخل بلوک های سیمانی بزرگ ساخته می‌شوند. بلوک های سبک کاربرد بسیار زیادی در ساخت ساختمان ها دارند. آشنایی با بلوک سبک بتنی می‌تواند در کاهش هزینه های ساختمان سازی به افراد کمک کند.

انواع بلوک سبک

انواع بلوک سبک

آیا می‌دانید بلوک سبک در چند نوع تولید شده است؟ بلوک سبک بتنی در چندین مدل تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این بخش به معرفی مهم ترین نمونه های بلوک سبک می‌پردازیم:

بلوک سبک لیکا

بلوک سبک لیکا

پوکه های صنعتی ماده اصلی تشکیل دهنده‌ی بلوک سبک لیکا هستند. در واقع این مدل از بلوک ها با نام صنعتی هم شناخته می‌شوند. بلوک سبک لیکا وزن خیلی کمی دارد. به همین دلیل استفاده از آن در ساخت ساختمان می‌تواند مزیت های بسیار زیادی را به همراه داشته باشد. وزن این مدل از بلوک ها کمتر از هزار کیلوگرم است.

بلوک سبک هابلکس

بلوک سبک هابلکس

آلومینیوم و آهک دو عضو مهم تشکیل دهنده‌ی بلوک سبک هابلکس هستند. آلومینیوم به تشکیل سلول هوایی در بلوک کمک می‌کند و آهک هم در بالاتر رفتن میزان مقاومت بلوک سبک نقش بسزایی ایفا کرده است. هر چه آهک موجود در این مدل بلوک سبک بتنی بیشتر باشد، مقاومت بالاتری در مقابل گرما و صدا از خود نشان می‌دهد. به همین دلیل گزینه مناسب تری برای استفاده در ساختمان ها محسوب می‌شود.

بلوک سیپورکس

بلوک سیپورکس

تولید این مدل از بلوک سبک بتنی در شرایط خاصی انجام می‌گیرد. وجود فشار بالا در مراحل ساخت این بلوک باعث افزایش چشمگیر مقاومت سطحی آن شده است.
با استفاده از بلوک بتنی سیپورکس، هزینه های شما در ساختمان سازی کاهش می‌یابد. چون به حذف مراحل گچ و خاک کمک می‌کند. در ضمن باعث افزایش سرعت دیوارچینی می‌شود. یعنی با کمک این مدل از بلوک ها، در مدت زمان کمتری می‌توانید دیوار بچینید.

بلوک سبک لیپر

بلوک سبک لیپر

ماده کروی شکل به نام پرلیت، در تشکیل بلوک سبک بتنی لیپر نقش دارد. این ماده غیر قابل اشتعال است. یعنی هنگام استفاده در صنایع مختلف ساختمان سازی و غیره، نگران آتش گرفتن آن نخواهید بود. به علاوه وزن پایین آن باعث می‌شود وزن نهایی ساختمان کمتر باشد.

بلوک سبک لیپر فقط 28 کیلوگرم وزن دارد اما رنگ آن را به راحتی می‌تواند تغییر داد. همچنین امکان برش دادن در ابعاد دلخواه را دارند. به همین دلیل هنگام ساختمان سازی می‌توانید بلوک لیپر را با توجه به نقشه ساختمان خود، در اندازه دلخواه برش بزنید.

بلوک سبک بتنی ارزان قیمت

قیمت بلوک سبک بتنی

هزینه خرید بلوک سبک بتنی چقدر است؟ عوامل موثر بر قیمت بلوک های بتنی چه چیزهایی هستند؟ چه مواردی می‌توانند قیمت بلوک های سبک را تعیین کنند؟ قیمت بلوک سبک هابلکس را از کجا بررسی کنیم؟

قیمت بلوک سبک بتنی را با توجه به ابعاد این محصولات تعیین می‌کنند. طبیعی است که هر چه بلوک ابعاد بزرگتری داشته باشد، هزینه بالاتری برای خرید آن باید پرداخت کنید. بلوک ۲۰ جزو محبوب ترین مدل های بلوک سبک از نظر اندازه است.

تولید کننده بلوک های سبک هم می‌توانند به بالا و پایین رفتن قیمت این محصولات ارتباط داشته باشند. خرید مستقیم بلوک سبک بتنی از تولید کننده های معتبر می‌تواند در کاهش هزینه ها تاثیر زیادی بگذارد.

 وجود واسطه باعث بالا رفتن قیمت هر محصول می شود.نوع بلوک و مواد تشکیل دهنده‌ی آن هم در قیمت نهایی بلوک سبک بتنی تاثیرگذار است. هر چه اجزای تشکیل دهنده بلوک سبک گران تر باشد، قیمت خرید بلوک سبک هم بالاتر خواهد رفت.

روش های تولید بلوک سبک

روش های تولید بلوک سبک

بلوک سبک بتنی با چه روش هایی تولید می‌شود؟ هر کدام از روش های آماده سازی بلوک بتنی چه ویژگی هایی دارند؟

برای آماده سازی بلوک های سبک بتنی، از روش ها و ترفندهای مختلفی استفاده می‌شود. یعنی هر کارخانه و کارگاه تولیدی بلوک سبک، ممکن است یک روش خاص را برای ساخت بلوک بکار گیرد.

بطور کلی، سه مرحله کلی در هر شیوه تولید بلوک سبک بتنی وجود دارد. یعنی تمام دستگاه های تولید بلوک سبک هم این مراحل را پشت سر می‌گذارند.
این سه مرحله عبارتند از:

  1. مخلوط کردن مواد اولیه
  2. قالب زنی مواد اولیه

عمل آمدن مواد و تولید محصول نهایی(این فرآیند به روش مختلف با آب، بخار آب یا با افزایش دمای مواد اولیه انجام می‌شود).

دستگاه تولید بلوک سبک

دستگاه تولید بلوک سبک

از چه دستگاه هایی برای آماده سازی بلوک های سبک استفاده می‌شود؟ چند مدل از این دستگاه ها را می‌شناسید؟
مدل های مختلفی از دستگاه ها در خط تولید بلوک سبک بتنی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ماشین های بلوک زنی در کارخانجات تولیدی نصب می‌شوند تا بتوان انواع مدل های بلوک سبک بتنی را آماده‌ی استفاده کرد.
از مهم ترین دستگاه های تولید بلوک سبک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. دستگاه بلوک سبک ثابت
  2. دستگاه بلوک سبک پوکه ای
  3. دستگاه تولید بتن فوم
  4. دستگاه مخلوط کننده‌ی مواد بلوک
  5. دستگاه جدا کننده‌ی بلوک

مزایای استفاده از بلوک سبک در ساخت و ساز

مزایای استفاده از بلوک سبک در ساخت و ساز

بلوک سبک بتنی چه مزیتی دارد؟ چرا استفاده از بلوک های سبک در ساختمان سازی توصیه می‌شود؟ در این بخش از مقاله می‌خواهیم به بررسی مزایای بلوک سبک در آماده سازی ساختمان ها و برج های مسکونی و اداری بپردازیم.

وزن پایین بلوک

وزن پایین بلوک min

بلوک سبک بتنی وزن کمی دارد. به همین دلیل باعث ایجاد تعادل در وزن ساختمان می‌شود.

قیمت مناسب بلوک

قیمت مناسب بلوک

در مقایسه با دیگر مصالح و تجهیزات ساختمانی، قیمت بسیار مناسبی دارد. از این رو می‌تواند پیشنهاد شگفت انگیزی برای ساختمان سازان به نظر برسد.

مقاومت بالای ساختمان

مقاومت بالای ساختمان

مواد و مصالح مورد استفاده برای ساخت هر ساختمان، می‌تواند مقاومت آن را تعیین کند. بلوک سبک بتنی با وزن پایین خود، مقاومت بسیار زیادی را به ساختمان شما می‌بخشد.

عایق گرما و سرما

عایق گرما و سرما

اگر از عبور هوا و انرژی در ساختمان خود کلافه شده اید، زمان آن رسیده که مصالح مورد استفاده خود را تعویض کنید. بلوک های سبک به دلیل متخلخل بودن، می‌توانند در برابر عبور گرما و سرما از بین مصالح ساختمانی مقاومت کافی از خود نشان دهند.

ویژگی های بلوک سبک بتنی

ویژگی های بلوک سبک بتنی

بلوک ها سبک چه ویژگی هایی دارند؟ آیا خصوصیات بلوک بتنی سبک را می‌شناسید؟ مهم ترین مواد تشکیل دهنده بلوک های سبک بتنی، ماسه، آب و سیمان هستند. از ترکیب این مواد با محصولات طبیعی و صنعتی، مدل های مختلف بلوک سبک بتنی آماده می‌شود.

مقاومت در برابر آتش یکی از ویژگی های جذاب و شگفت انگیز مدل های مختلف بلوک سبک محسوب می‌شود. برش پذیری خیلی آسان و امکان تغییر ابعاد یکی دیگر از ویژگی های برتر بلوک های سبک است. این ویژگی به شما اجازه‌ی دهد که بلوک سبک بتنی را به اندازه دلخواه خود تقسیم بندی نموده و در پروژه ساختمان سازی از آن استفاده کنید.

بلوک سبک گازی

بلوک سبک گازی

بلوک سبک گازی چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟ کاربرد بلوک سبک گازی چیست؟ با افزودن مواد حباب ساز و پرتلند به دیگر مواد تشکیل دهنده‌ی بلوک های سبک، می‌توان بلوک گازی را ساخت.

وجود حباب باعث ایجاد فضای خالی در داخل این مدل از بلوک ها شده است. به همین دلیل می‌تواند در مقابل سرما و گرما، مقاومت کافی از خود نشان دهد. همچنین امکان بازیافت شدن بلوک های گازی و بازگشت به طبیعت یکی از ویژگی های خارق العاده در مورد این محصولات است.

کاربرد بلوک سبک بتنی

کاربرد بلوک سبک بتنیبلوک های بتنی چه کاربردهایی دارند؟ بلوک های سبک بتنی کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارند. مهم ترین کاربرد این بلوک ها در ساختمان سازی است. بلوک سبک در ایجاد دیوار و سقف ساختمان می‌تواند نقش بسزایی ایفا کند. امکان مخلوط کردن با انواع ملات ها باعث شده کاربرد بلوک سبک در ساختمان سازی پررنگ تر شود.

خرید بلوک سبک

خرید بلوک سبک

تا چند سال پیش برای خرید هر نوع محصول ساختمانی مجبور به حضور در بازار بودید. اما در حال حاضر تمام تولید کننده های برتر محصولات شیمیایی و ساختمانی، فروش آنلاین را برای مشتریان فراهم نموده اند.

بدین ترتیب انواع بلوک سبک بتنی را می‌توان به صورت غیر حضوری و آنلاین خریداری کرد. شرکت نانو بتن آیریک تمام محصولات خود را از طریق سایت خود به مشتریان در تمام نقاط کشور عرضه می‌کند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با شرکت نانو بتن آیریک تماس بگیرید.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما