قیمت انواع بلوک سبک بتنی

بلوک سبک بتنی

بلوک سبک چیست؟

سبک چیست؟

آیا بلوک سبک بتنی را می‌شناسید؟ بلوک سبک بتنی در واقع ساخته شده از هوا و بلوک های سیمانی است! این مدل از بلوک ها با کمک ورود هوا به داخل بلوک های سیمانی بزرگ ساخته می‌شوند. بلوک های سبک کاربرد بسیار زیادی در ساخت ساختمان ها دارند. آشنایی با بلوک سبک بتنی می‌تواند در کاهش هزینه های ساختمان سازی به افراد کمک کند.

انواع بلوک سبک

انواع بلوک سبک

آیا می‌دانید بلوک سبک در چند نوع تولید شده است؟ بلوک سبک بتنی در چندین مدل تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این بخش به معرفی مهم ترین نمونه های بلوک سبک می‌پردازیم:

بلوک سبک لیکا

بلوک سبک لیکا

پوکه های صنعتی ماده اصلی تشکیل دهنده‌ی بلوک سبک لیکا هستند. در واقع این مدل از بلوک ها با نام صنعتی هم شناخته می‌شوند. بلوک سبک لیکا وزن خیلی کمی دارد. به همین دلیل استفاده از آن در ساخت ساختمان می‌تواند مزیت های بسیار زیادی را به همراه داشته باشد. وزن این مدل از بلوک ها کمتر از هزار کیلوگرم است.

بلوک سبک هابلکس

بلوک سبک هابلکس

آلومینیوم و آهک دو عضو مهم تشکیل دهنده‌ی بلوک سبک هابلکس هستند. آلومینیوم به تشکیل سلول هوایی در بلوک کمک می‌کند و آهک هم در بالاتر رفتن میزان مقاومت بلوک سبک نقش بسزایی ایفا کرده است. هر چه آهک موجود در این مدل بلوک سبک بتنی بیشتر باشد، مقاومت بالاتری در مقابل گرما و صدا از خود نشان می‌دهد. به همین دلیل گزینه مناسب تری برای استفاده در ساختمان ها محسوب می‌شود.

بلوک سیپورکس

بلوک سیپورکس

تولید این مدل از بلوک سبک بتنی در شرایط خاصی انجام می‌گیرد. وجود فشار بالا در مراحل ساخت این بلوک باعث افزایش چشمگیر مقاومت سطحی آن شده است.
با استفاده از بلوک بتنی سیپورکس، هزینه های شما در ساختمان سازی کاهش می‌یابد. چون به حذف مراحل گچ و خاک کمک می‌کند. در ضمن باعث افزایش سرعت دیوارچینی می‌شود. یعنی با کمک این مدل از بلوک ها، در مدت زمان کمتری می‌توانید دیوار بچینید.

بلوک سبک لیپر

بلوک سبک لیپر

ماده کروی شکل به نام پرلیت، در تشکیل بلوک سبک بتنی لیپر نقش دارد. این ماده غیر قابل اشتعال است. یعنی هنگام استفاده در صنایع مختلف ساختمان سازی و غیره، نگران آتش گرفتن آن نخواهید بود. به علاوه وزن پایین آن باعث می‌شود وزن نهایی ساختمان کمتر باشد.

بلوک سبک لیپر فقط 28 کیلوگرم وزن دارد اما رنگ آن را به راحتی می‌تواند تغییر داد. همچنین امکان برش دادن در ابعاد دلخواه را دارند. به همین دلیل هنگام ساختمان سازی می‌توانید بلوک لیپر را با توجه به نقشه ساختمان خود، در اندازه دلخواه برش بزنید.

بلوک سبک بتنی ارزان قیمت

قیمت بلوک سبک بتنی

هزینه خرید بلوک سبک بتنی چقدر است؟ عوامل موثر بر قیمت بلوک های بتنی چه چیزهایی هستند؟ چه مواردی می‌توانند قیمت بلوک های سبک را تعیین کنند؟ قیمت بلوک سبک هابلکس را از کجا بررسی کنیم؟

قیمت بلوک سبک بتنی را با توجه به ابعاد این محصولات تعیین می‌کنند. طبیعی است که هر چه بلوک ابعاد بزرگتری داشته باشد، هزینه بالاتری برای خرید آن باید پرداخت کنید. بلوک ۲۰ جزو محبوب ترین مدل های بلوک سبک از نظر اندازه است.

تولید کننده بلوک های سبک هم می‌توانند به بالا و پایین رفتن قیمت این محصولات ارتباط داشته باشند. خرید مستقیم بلوک سبک بتنی از تولید کننده های معتبر می‌تواند در کاهش هزینه ها تاثیر زیادی بگذارد.

 وجود واسطه باعث بالا رفتن قیمت هر محصول می شود.نوع بلوک و مواد تشکیل دهنده‌ی آن هم در قیمت نهایی بلوک سبک بتنی تاثیرگذار است. هر چه اجزای تشکیل دهنده بلوک سبک گران تر باشد، قیمت خرید بلوک سبک هم بالاتر خواهد رفت.

روش های تولید بلوک سبک

روش های تولید بلوک سبک

بلوک سبک بتنی با چه روش هایی تولید می‌شود؟ هر کدام از روش های آماده سازی بلوک بتنی چه ویژگی هایی دارند؟

برای آماده سازی بلوک های سبک بتنی، از روش ها و ترفندهای مختلفی استفاده می‌شود. یعنی هر کارخانه و کارگاه تولیدی بلوک سبک، ممکن است یک روش خاص را برای ساخت بلوک بکار گیرد.

بطور کلی، سه مرحله کلی در هر شیوه تولید بلوک سبک بتنی وجود دارد. یعنی تمام دستگاه های تولید بلوک سبک هم این مراحل را پشت سر می‌گذارند.
این سه مرحله عبارتند از:

 1. مخلوط کردن مواد اولیه
 2. قالب زنی مواد اولیه

عمل آمدن مواد و تولید محصول نهایی(این فرآیند به روش مختلف با آب، بخار آب یا با افزایش دمای مواد اولیه انجام می‌شود).

دستگاه تولید بلوک سبک

دستگاه تولید بلوک سبک

از چه دستگاه هایی برای آماده سازی بلوک های سبک استفاده می‌شود؟ چند مدل از این دستگاه ها را می‌شناسید؟
مدل های مختلفی از دستگاه ها در خط تولید بلوک سبک بتنی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ماشین های بلوک زنی در کارخانجات تولیدی نصب می‌شوند تا بتوان انواع مدل های بلوک سبک بتنی را آماده‌ی استفاده کرد.
از مهم ترین دستگاه های تولید بلوک سبک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دستگاه بلوک سبک ثابت
 2. دستگاه بلوک سبک پوکه ای
 3. دستگاه تولید بتن فوم
 4. دستگاه مخلوط کننده‌ی مواد بلوک
 5. دستگاه جدا کننده‌ی بلوک

مزایای استفاده از بلوک سبک در ساخت و ساز

مزایای استفاده از بلوک سبک در ساخت و ساز

بلوک سبک بتنی چه مزیتی دارد؟ چرا استفاده از بلوک های سبک در ساختمان سازی توصیه می‌شود؟ در این بخش از مقاله می‌خواهیم به بررسی مزایای بلوک سبک در آماده سازی ساختمان ها و برج های مسکونی و اداری بپردازیم.

وزن پایین بلوک

وزن پایین بلوک min

بلوک سبک بتنی وزن کمی دارد. به همین دلیل باعث ایجاد تعادل در وزن ساختمان می‌شود.

قیمت مناسب بلوک

قیمت مناسب بلوک

در مقایسه با دیگر مصالح و تجهیزات ساختمانی، قیمت بسیار مناسبی دارد. از این رو می‌تواند پیشنهاد شگفت انگیزی برای ساختمان سازان به نظر برسد.

مقاومت بالای ساختمان

مقاومت بالای ساختمان

مواد و مصالح مورد استفاده برای ساخت هر ساختمان، می‌توان ازبلوک بتنی استفاده کرد که مقومت بالایی دارند.

 

به چه دلیلی از بلوک سبک بتنی استفاده می کنند؟

به چه دلیلی از بلوک سبک بتنی استفاده می کنند؟

امروزه مصالح ساختمانی دارای تنوع بالایی است. یکی از انواع مصالح ساختمانی که در ساخت ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می گیرد،‌ بلوک سبک بتنی است. افراد می توانند برای ساخت سازه از انواع مصالح سفالی، چوبی، بتنی و… استفاده کنند، اما بهترین انتخاب بلوک سبک بتنی است. بسیاری از افراد نمی دانند که چرا باید از بلوک سبک بتنی برای ساخت سازه استفاده کنند. لازم است بدانید این نوع مصالح ساختمانی دارای مزیت ها و ویژگی هایی است که آن را از سایر محصولات متمایز نموده است. از جمله دلایلی که در ساخت سازه از بلوک سبک بتنی استفاده می شود، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • راحتی اجرا و سرعت بخشیدن به کار از جمله دلایلی  است که از بلوک سبک بتنی استفاده می‌شود. برای استفاده از این بلوک‌ ها ملات کمی نیاز است.
 • به جهت وزن سبکی که بلوک‌ های بتنی به خود اختصاص داده‌ اند بار کلی ساختمان کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه ساختمان در برابر بلایای طبیعی همچون زلزله مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهد.
 • یکی دیگر از دلایلی که باعث شده است خرید و فروش بلوک سبک بتنی افزایش پیدا کند، قیمت مناسب این نوع محصول است که از دیگر مصالح ارزان تر است.

روش های ساخت بلوک سبک بتنی

روش های ساخت بلوک سبک بتنی

برای ساخت این نوع از مصالح ساختمانی از دو روش سنتی و روش پرسی استفاده می شود.

 1. روش سنتی: در این روش تمامی مراحل با کمک دست انجام می شود. تمام انواع مواد اولیه را با هم مخلوط کرده و پس از مخلوط در قالب های آماده می ریزند. در همین مرحله انواع رقیق کننده ها را نیز به مواد اضافه می کنند. در نهایت پس از زمان مشخصی بلوک ها را از قالب خارج کرده و عمل تولید به پایان می رسد.
 2. روش پرسی: در این روش تمام مراحل به واسطه ی دستگاه انجام می شود. مواد داخل دستگاه ریخته شده و دستگاه به صورت پرسی لایه اول از مواد را ریخته و فشار ۱۰ تنی به مواد وارد می کند و سپس لایه دو را اضافه می کند. این روش مزیت‌هایی چون کاهش هزینه‌ها، راحتی کار و تولید انبوه بلوک سبک بتنی را به خود اختصاص داده است.

عوامل موثر بر قیمت بلوک سبک بتنی

عوامل موثر بر قیمت بلوک سبک بتنی

قیمت یکی از مهم ترین نکات در خرید مصالح ساختمانی به شمار می رود. بسیاری از افراد در حین خرید مصالح ساختمانی برای بازسازی یا ساخت سازه به دنبال مصالحی هستند که در کنار داشتن کیفیت مطلوب، قیمت مناسبی نیز داشته باشد.

بلوک سبک بتنی جز مصالحی به شمار می رود که قیمت اقتصادی داشته و کیفیت آن نیز بسیار مطلوب است. در راستای قیمت گذاری این محصول عواملی وجود دارند که باعث کاهش یا افزایش قیمت بلوک سبک بتنی می شوند.

از فاکتورهای اصلی که در قیمت گذاری بلوک سبک موثر است می توان به کیفیت، وزن، ابعاد، دو یا سه جداره بودن، نرخ ارز، قانون تقاضا و عرضه اشاره کرد.

از قانون تقاضا و عرضه غافل نشوید. زمانی که تقاضای خرید محصولی چون بلوک سبک بتنی افزایش پیدا کند،  تعداد عرضه محصول کاهش پیدا می کند، در نتیجه قیمت خرید این محصول با افزایش رو به رو می شود‌.

نرخ ارز از شایع ترین مواردی است که در قیمت بلوک سبک موثر است. امروزه به جهت نوساناتی که بر روی نرخ ارز به وجود آمده است قیمت این محصول ثابت نبوده و به صورت مداوم در حال تغییر است.