الیاف بتن

الیاف بتن چیست؟

الیاف بتن چیست؟

رشد علم و صنعت در زمینه ساختمان سازی باعث شده مواد اولیه متنوعی طراحی و تولید شود. الیاف بتن در واقع یکی از جدیدترین محصولات مورد استفاده داخل بتن های معمولی محسوب می‌شوند. الیاف های بتنی به مهندسان و فعالان ساخت و ساز کمک می‌کند تا مقاومت و استحکام بتن ها را افزایش دهند.

در حقیقت با روی کار آمدن الیاف های بتنی، مقاومت ساختمان ها تا حد زیادی افزایش یافت. الیاف بتن در مدل های مختلف توسط شرکت نانو بتن آیریک تولید شده است. شما می‌توانید به صورت آنلاین هم اقدام به خرید این نوع از الیاف ها نمایید.

کاربرد الیاف در بتن چیست؟

کاربرد الیاف در بتن چیست؟

شاید بپرسید اصلا چرا الیاف های بتنی تولید شده اند؟؟ این محصولات چه کاربردی دارند؟ در چه محیط هایی می‌توان از الیاف بتن استفاده کرد؟

الیاف های بتنی کاربرد بسیار گسترده ای در صنعت ساخت و ساز دارند. این الیاف ها با توجه به متریال سازنده، می‌توانند در بخش های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار گیرند. به طور کلی سه مورد از کاربردهای کلی از کاربرد الیاف در بتن را بررسی می‌کنیم:

 • افزایش دوام بتن ها

زمانی که در داخل بتن ها از الیاف استفاده می‌شود، بتن دوام بیشتری پیدا می‌کند. چون الیاف ها طوری در داخل آن قرار می‌گیرند که می‌توانند فشارها و نیروهای بیرونی را به خود جذب کنند. بنابراین بتن در مدت زمان طولانی تری سالم می‌ماند. بنابراین یک کاربرد بسیار مهم الیاف های بتن، بالا بردن میزان دوام این محصولات است.

 • جایگزین میلگرد و آرماتورهای حرارتی

در زمان های قدیم، استفاده از میلگرد و آرماتور بندی آن در بتن ها یک راهکار ساده برای بالا بردن میزان مقاومت بتن حساب می‌شد. اما حالا با طراحی و تولید انواع الیاف بتن نه تنها به این موارد نیازی نیست بلکه، نیازی به پرداخت هزینه برای انجام خدمات آرماتور بندی میلگرد هم وجود نخواهد داشت. بدین ترتیب از نظر هزینه هم خیلی صرفه اقتصادی خواهد داشت.

 • افزایش سرعت عمل در ساختمان سازی

هنگام ساخت یک ساختمان، زمان زیادی به آرماتور بندی و قرار دادن میلگرد درون بتن ها اختصاص داده می‌شود. اما زمانی که الیاف بتن به عنوان متریال جایگزین استفاده شود، این زمان حفظ می‌شود. بدین ترتیب ساختمان ها با سرعت بیشتری آماده خواهند شد.

شایان ذکر است الیاف های بتنی علاوه بر ساختمان، در ساخت پیاده رو، جدول، خاکریز و حتی سد هم کاربرد گسترده ای دارند.

ویژگی های استفاده از الیاف بتن

ویژگی های استفاده از الیاف بتن

دو مورد مقاومت کششی و فشاری برای بررسی عملکرد بتن ذکر می‌شوند. در واقع برای آن که عملکرد یک بتن در داخل ساختمان را بررسی نمایند، به این دو مورد توجه می‌کنند. طبق اندازه گیری ها و بررسی های انجام شده، بتن دارای مقاومت فشاری بسیار زیاد است. در حقیقت بتن در برابر نیروی فشاری مقاومت بیشتری نسبت به نیروی کششی از خود نشان می‌دهد.

مهندسان عمران طبق بررسی هایی که انجام دادند، یک راه حل بسیار مناسب برای این مشکل ارائه شد. طبق این راه حل، بکارگیری بتن های مسلح در ساخت یک ساختمان می‌تواند به بالا رفتن مقاومت فشاری آن بیفزاید.

قرار دادن الیاف بتن بین اجزای ساختمان یکی از نمونه های بتن مسلح محسوب می‌شود. چون الیاف ها می‌توانند مقاومت کششی را بالاتر ببرند.

تاثیر استفاده الیاف در مقاومت بتن

تاثیر استفاده الیاف در مقاومت بتن

زمانی که الیاف بتن در ساخت ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، مقاومت کششی و فشاری به یک اندازه زیاد می‌شوند. همچنین نیازی به استفاده از میلگرد وجود ندارد. الیاف های بتنی مقاومت بسیار زیادی از خود در برابر انواع نیروها نشان می‌دهند. این امر به دلیل پخش شدن نیرو و توان الیاف ها در جهات مختلف است که می‌تواند هر نوع نیرو را خنثی کند.

قیمت الیاف بتن

قیمت الیاف بتن

قیمت الیاف بتن چقدر است؟ از کجا می‌توان الیاف بتن ارزان خرید؟ چه مواردی بر قیمت الیاف های بتنی تاثیرگذار هستند؟

قیمت الیاف بتن به نوع آن، حجم مورد نیاز، سطح مقطع و همچنین مواد تشکیل دهنده ی آن ها وابسته است. در ضمن شایان ذکر است برند تولید کننده و فروشگاه ارائه دهنده این الیاف ها هم می‌توانند بر قیمت نهایی الیاف بتن اثرگذار باشند.

خرید الیاف بتن ارزان را می‌توانید در فروشگاه آنلاین نانو بتن آیریک تجربه کنید.

خرید الیاف بتن

خرید اینترنتی الیاف بتن برای آن دسته از مهندسان و معماران محترم که فرصت حضور در بازارهای صنعتی را ندارند، یک فرصت استثنایی است.

برای آن که بتوانید انواع مدل های الیاف بتنی را برای کاربردهای مختلف خریداری کنید، باید حتما نوع آن را دقیق بشناسید. در ضمن بررسی حجم کافی و غلظت مناسب الیاف های بتنی هم می‌تواند موضوع مهمی محسوب شود.

انواع الیاف بتن

انواع الیاف بتن

آیا با انواع الیاف بتن آشنا هستید؟ چند نوع از الیاف های بتنی در ساختمان سازی کاربرد دارد؟ هر کدام از آن ها چگونه تولید شده اند؟

الیاف بتن در مدل ها و انواع متنوعی تولید شده است. از این رو در شرایط مختلف می‌توانید از آن ها برای آماده سازی انواع ساختمان استفاده نمایید. در این بخش مهم ترین انواع الیاف های بتنی تولید شده در کارخانه های صنعتی را معرفی خواهیم کرد.

 • الیاف شیشه
 • الیاف پلی پروپیلن
 • الیاف آرامید
 • الیاف کربن
 • الیاف سلولزی
 • الیاف ماکروسنتتیک
 • الیاف میکروسنتتیک

خصوصیات انواع الیاف بتن

خصوصیات انواع الیاف بتن

هر کدام از الیاف های بتنی، ویژگی ها و خصوصیات خاصی دارند. در این مقاله به طور خلاصه ویژگی های مدل های مختلف الیاف بتنی را بررسی خواهیم کرد:

 • الیاف شیشه به دلیل قطر کم، قیمت ارزان، سازگاری با محیط زیست و همچنین مقاومت در برابر حرارت می‌تواند در موارد مختلف کاربرد داشته باشد.
 • الیاف پلی پروپیلن دارای ویژگی های همچون سبک بودن، کاربرد زیاد، استحکام سایشی و کششی بالا، انعطاف پذیری و آب گریز بودن هستند. در ضمن کاربرد بسیار زیاد الیاف pp در صنعت ساختمان سازی یکی از مهم ترین ویژگی های آن محسوب می‌شود.
 • الیاف آرامید که در چندین نوع مختلف تولید شده است، می‌تواند با مقاومت حرارتی بسیار زیاد خود به عنوان متریال اصلی در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گیرد. الیاف های آرامید فرار نیستند. این امر به علت وجود حلقه سنتتیک در داخل آن ها است. طبقه بندی های متنوعی از الیاف های آرامید و متا آرامید در شرکت نانو بتن آیریک تولید می‌شود.
 • الیاف کربن به کمک مواد اولیه مصنوعی و قیر تولید می‌شود. این مدل از الیاف های بتنی در سه مرحله و با وجود دما و حرارت بسیار بالا آماده می‌گردند. وزن پایین، شکنندگی، مقاومت خستگی، کششی و خوردگی بسیار بالا هم از دیگر ویژگی های این نوع از الیاف های بتنی محسوب می‌شود.
 • الیاف های سلولزی را از طریق گیاهان آماده می‌کنند. در حقیقت لینگو و دیگر مواد سلولزی به دست آمده از گیاهان مختلف، می‌توانند در آماده سازی الیاف های سلولزی تاثیرگذار باشند.
 • الیاف ماکرو سنتتیک را از پلی یورتان، نایلون و اکریلیک می‌سازند. از این رو به این الیاف، الیاف پلاستیکی گفته می‌شود. در محیط هایی که احتیاج به یک مواد مقاوم در برابر ضربه است، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مزایا انواع الیاف بتن

مزایا انواع الیاف بتن

الیاف بتن بر اساس نوع خود می‌تواند مزیت های بسیار زیادی داشته باشد. به طور کلی چندین مزیت مهم را به تمام مدل های الیاف های بتنی نسبت می‌دهند. در این بخش به معرفی این مزایا می‌پردازیم.

 • استحکام در برابر ضربه

الیاف های بتنی می‌توانند در برابر انواع ضربه های داخلی و خارجی از خود مقاومت کافی نشان دهند.

 • انعطاف پذیری در برابر تغییر شکل

یکی از جالب ترین مزایای الیاف های بتنی مربوط به میزان انعطاف پذیری آن ها است. چون این الیاف ها می‌توانند تا حد زیادی در برابر تغییر شکل از خود انعطاف نشان دهند.

 • مقاومت سایشی بالا

حفظ استحکام و پایداری در برابر سایش یکی دیگر از مزایای الیاف های بتنی محسوب می‌شود. در واقع این مدل بتن ها، حتی در مقابل انواع نیروهای سایشی هم می‌توانند مقاومت خود را حفظ کنند.

 • ترک می‌خورد ولی ترمیم می‌شود!

شاید برای شما هم جالب باشید بدانید به دلیل پخش شدن نیروی الیاف های بتنی در چندین جهت و راستا، حتی پس از ترک خوردگی هم می‌تواند مقاومت خود را حفظ کند. در بسیاری از موارد دیده شده که حتی بخش زیادی از ترک خوردگی بتن های الیافی به صورت خود به خود جوش می‌خورد.

میزان مصرف الیاف در بتن

میزان مصرف الیاف در بتن

چقدر الیاف باید در بتن بکار برد؟ میزان مصرف الیاف در بتن چقدر است؟ چه چیزهایی در انتخاب میزان صحیح الیاف در بتن تاثیر دارند؟

میزان مصرف الیاف در بتن به موارد گسترده ای مرتبط است. در واقع برای آن که میزان مورد نیاز الیاف برای بتن را تشخیص دهید، باید به چندین مورد توجه کنید این موارد عبارتند از:

 1. نوع سطح زیرین بتن و کیفیت آن
 2. سطح مقطع بتن
 3. نوع الیاف بتنی
 4. نوع کاربری سطح مورد نظر
 5. حجم ضخامت بتن
 6. حجم بار وارد شده به سطح زیرین

فروش الیاف بتنی در کرج

فروش الیاف بتنی در کرج

فروش الیاف بتن در چند سال اخیر به دلیل افزایش تقاضا بیشتر شده است. الیاف بتن در مدل های مختلف توسط شرکت های تولیدی مثل نانو بتن آیریک آماده و عرضه می‌شود. فروش مستقیم الیاف بتنی در کرج توسط این شرکت معتبر انجام می‌گیرد. از این رو می‌توانید با کارشناسان فروش این شرکت در تماس باشید.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما