کاربرد بتن در شهرسازی

کاربرد بتن در شهرسازی

شناخت بیشتر کاربرد بتن در شهرسازی

شناخت بیشتر کاربرد بتن در شهرسازی

بتن جز آن دسته از مصالح ساختمانی است که بسیار بادوام و پر کاربرد می‌باشد. در اکثر سازه‌هایی که ساخته می‌شود از بتن استفاده می‌کنند؛ بدین جهت می‌توان بتن را از مصالح ساختمانی پرکاربرد دانست که برای ایجاد استحکام و مقاومت سازه از آن استفاده می‌کنند. در این مقاله به شناخت کاربرد بتن در شهرسازی پرداخته می‌شود؛ لذا اگر به دنبال آشنایی با کاربرد بتن در شهرسازی هستید ادامه مطالب را از دست ندهید. جهت مشاهده کف سازی صنعتی و اپوکسی و الیاف بتن کلیک کنید.

کاربرد بتن در ساختمان‌ سازی

کاربرد بتن در ساختمان‌ سازی

معماران و مهندسین با استفاده از بتن متوجه ویژگی‌های مهمی چون سرعت بخشیدن به کار، افزایش مقاومت و استحکام سازه، صرفه‌جویی در انرژی، حفظ و تعادل گرما و… شدند، در نتیجه برای سازه‌های تجاری بیش از پیش از بتن استفاده می‌شود. از دیگر کاربرد بتن در شهرسازی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

پل‌ها: پل‌ها یکی از ساز‌های هستند که نیاز به مقاومت زیادی دارند. چرا که پل‌ها در گذر زمان در مجاورت گرما، سرما و.. قرار می‌گیرند و احتمال خرابی آن‌ها وجود دارد. برای اینکه پل‌ها بتوانند در زمان بیشتری کارکرد مفیدتری داشته باشند از بتن برای ساخت آن‌ها استفاده می‌شود ساخت پل‌ها به واسطه بتن از کاربرد بتن در شهرسازی است.

فاضلاب‌ها: فاضلاب یکی از بخش‌های ساختمان‌سازی است که باید به طوری ساخته شود که مقاومت بالایی داشته باشد فاضلاب‌ها نیاز است در طولانی مدت سالم بمانند به همین جهت برای ساخت این نوع سازه از بتن استفاده می‌شود.

سد‌های بتنی: سد‌های بتنی امروزه جز آن دسته از سازه‌هایی است که برای ساخت آن از بتن استفاده می‌شود. برای ذخیره آب و انرژی از سد‌های بتنی استفاده می‌کنند به خاطر فشار بالای آب نیاز است سازه مقاومت بالایی داشته باشد در نتیجه برای ساخت سد‌های بتنی نیز از بتن بهره می‌گیرند.

کاربرد بتن در معماری

کاربرد بتن در معماری

از دیگر کاربرد بتن در شهرسازی این است که در معماری داخلی منازل و ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همان طور که گفته شد بتن باعث می‌شود سازه مقاومت بیشتری داشته باشد و از آنجایی که بشر همیشه به دنبال تولید محصولات مقاوم در برابر مخاطرات روزانه و بلایای طبیعی بوده است از بتن استفاده‌های فراوانی در معماری می‌شود.

کفپوش: کفپوش بتنی یکی از معروف‌ترین کفپوش‌های است که در اقصی نقاط جهان از آن استفاده می‌شود که کفپوش‌های بتنی علاوه بر اینکه سطوحی صاف را ارائه می‌دهند و باعث زیبایی فضا می‌شوند شست و شوی آن‌ها نیز بسیار آسوده و راحت بوده و حتی می‌توان با آب خالی نیز آن را به راحتی تمیز و پاکیزه کرد.

• لوازم جانبی منزل: لوازم جانبی چون شمعدان، گلدان، کاسه و… از جمله لوازم جانبی هستند که از بتن برای ساخت آن‌ها استفاده می‌شود.

• لوازم آشپزخانه: امروزه برای تولید انواع لوازم آشپزخانه از جمله سینک و میز ناهار خوری از بتن استفاده می‌کنند. که این مورد می‌تواند باعث زیباسازی فضای آشپزخانه شده همچنین دوام لوازم آشپزخانه را نیز افزایش دهد. برای سفارش و مشاوره رایگان با نانو بتن ایریک تماس بگیرید.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما