محصولات پایه سیمانی| نانو بتن آیریک

نکاتی در رابطه با محصولات پایه سیمانی

محصولات پایه سیمانی

ملات حاصل را برای استحکام بیشتر با ماسه و شن ترکیب می‌کنند.

سیمان مخلوطی از خاک رس و سنگ های آهکی است که در دمای بسیار بالا پخته شده است. این ترکیب به صورت پودر می‌باشد و برای استفاده از آن؛ مقداری آب اضافه می‌شود. ملات حاصل را برای استحکام بیشتر با ماسه و شن ترکیب می‌کنند. جهت مشاهده الیاف پلیمری و روان کننده های بتن و اپوکسی کلیک کنید.

از سیمان برای تهیه بتن استفاده می‌شود. در واقع سیمان برای چسباندن دانه ها به یکدیگر به کار می‌رود. سیمان با ترکیبات مختلفی تهیه و مصرف می‌شود. زیرا در ترکیب سیمان از انواع اکسیدهای آلومینیوم، آهن، منیزیم و سایر اکسیدهای قلیایی که میل ترکیبی زیادی با آب دارند و در حضور هوا و یا در زیر آب به مرور شروع به سخت شدن می‌کنند. در نهایت یک محصول سخت و مقاوم تشکیل می‌شود.

در حال حاضر چند نوع سیمان وجود دارد. سیمان زود سخت شونده، سیمان سفید، سیمان تندگیر، سیمان با تولید حرارت کم،سیمان با مقاومت سولفاتی بالا، سیمان تشکیل شده از سرباره کوره، سیمان با آلومینای بالا، سیمان رنگی، سیمان هوازا، سیمان هیدروگرافیک، سیمان منبسط شونده، سیمان پوزولانی از جمله این سیمان ها می‌باشند. با یکی دیگر از مقالات نانو بتن آیریک همراه باشید.

مزایای استفاده از محصولات پایه سیمانی و بتنی در ساختمان

مزایای استفاده از محصولات پایه سیمانی و بتنی در ساختمان

محصولات بتنی انواع مختلفی دارند و کاربرد هر کدام نیز متفاوت است.

یکی از مهم ترین و عمده ترین مصالحی که در ساخت و ساز به کار می‌رود، بتن و انواع محصولات بتنی می‌باشند. محصولات بتنی انواع مختلفی دارند و کاربرد هر کدام نیز متفاوت است. عمده ترین مزایا و محاسن استفاده از محصولات بتنی در ساختمان شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. قابلیت قالب گیری و شکل دهی
 2. قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 3. مقاومت در برابر آب و نفوذ رطوبت
 4. قابلیت بازیافت و استفاده مجدد
 5. عمر مفید طولانی
 6. مقاومت در برابر گرما و حرارت زیاد
 7. روش اجرای ساده و نگهداری آسان

یکی از متداول ترین انواع محصولات بتنی، بتن ساده یا معمولی می‌باشد. بتن سبک نیز جز محصولات پایه سیمانی است که کاربرد وسیعی در صنعت ساختمان سازی دارد.

بتن آرمه، بتن پیش ساخته، بتن آسفالتی، بتن هوادهی شده و بتن آهکی نیز در ساخت سازه های مقاوم و محکم به کار می‌روند.

انواع محصولات پایه سیمانی

انواع محصولات پایه سیمانی

قیمت محصولات پایه سیمانی متفاوت می‌باشد و براساس مقاومت، زمان کارپذیری مد نظر و مقدار مورد نیاز تعیین می‌شود.

محصولات مختلفی از سیمان ساخته شده اند و هرکدام کاربرد مخصوص به خود را دارند. محصولات کف سازی پایه سیمانی مهم ترین این محصولات می‌باشند و انواع مختلفی دارند. پودر سخت کننده سطوح صنعتی، ملات سخت کننده سطوح صنعتی، پودر سخت کننده بتن منقش، پودر رها ساز قالب سطوح منقش در دسته محصولات کف سازی پایه سیمانی قرار می‌گیرند. ویژگی محصولات پایه سیمانی سهولت و سرعت بالای اجرای آنها می‌باشد.

قیمت محصولات پایه سیمانی متفاوت می‌باشد و براساس مقاومت، زمان کارپذیری مد نظر و مقدار مورد نیاز تعیین می‌شود. همچنین نوسانات بازار نیز بر قیمت این محصولات اثر می‌گذارند. به طور مثال: قیمت بلوک سیمانی 1401 نیز به علت نوسانات بازار سیمان و تعطیل شدن برخی از کارخانجات تولید سیمان دستخوش تغییرات زیادی شده است.

 • پودر سخت کننده سطوح صنعتی

پور سخت کننده سطوح صنعتی

با استفاده از این پودرها؛ سطوح بتنی بسیار سخت و بادوام می‌شوند

این پودر با نام بتن سخت شناخته می‌شود و یک نمونه از محصولات پایه سیمانی است. این پودر بر روی سطوح بتن تازه پاشیده می‌شود. سپس این سطوح صیقل داده می‌شوند. در واقع این پودر سخت کننده ترکیبی از ذرات دانه بندی شده و سمباده ای مانند کوارتز، سیلیس، کروندوم، فیلترهای آلی و غیر معدنی، انواع ترکیبات روان کننده، کروندوم، بازالت، پلیمرهای مخصوص و چسباننده های سیمانی می‌باشد.

 با استفاده از این پودرها؛ سطوح بتنی بسیار سخت و بادوام می‌شوند و از نظر سایشی، تحمل فشار و ظرفیت باربری بسیار مقاوم می‌شوند. از جمله مزایای این پودرها اجرای هم زمان بتن و مواد سخت کننده می‌باشد و در نتیجه سرعت عمل و اجرا بالا می‌رود. در ضمن در برابر سایش و فرسایش بر اثر ترافیک های بالا بادوام و مقاوم هستند.

 • پودر سخت کننده بتن منقش

پودر سخت کنند منقش

از محصولات پایه سیمانی، می‌توان به پودر سخت کننده بتن منقش اشاره کرد.

نمونه ای دیگر از محصولات پایه سیمانی، می‌توان به پودر سخت کننده بتن منقش اشاره کرد. این نوع محصول از تنوع رنگ بالایی برخوردار است و دارای طرح و بافت مختلفی می‌باشد. پودر سخت کننده سیمانی یا همان بتن استمپی، برای مقاوم سازی سطوح بتنی منقش به کار می‌روند و پوسته نیز نمی‌شوند.

 • ملات سخت کننده سطوح صنعتی

ملات سخت کننده سطوح صنعتی

با کمک این ملات می‌توان سطوح بسیار مقاوم با ضخامت کم به دست آورد.

ملات سخت کننده سطوح صنعتی یک بتن پلیمری می‌باشد. این ملات خاصیت چسبندگی، مقاومت در برابر خمش، سایش و فشار سطوح را افزایش می‌دهد. با کمک این ملات می‌توان سطوح بسیار مقاوم با ضخامت کم به دست آورد. با استفاده از این ملات سطوحی حاصل می‌شوند که از مقاومت مکانیکی بالایی برخوردار هستند و مانع از لغزش اجسام می‌شوند. همچنین تنوع رنگ بالایی دارند و در برابر اشعه فرابنفش خورشید مقاوم می‌باشند. آلودگی ها و گرد و غبار نیز جذب این سطوح نمی‌شوند و نظافت آن ها آسان است.

 • پودر رها ساز قالب سطوح منقش

پودر رهاساز قالب سطوح منقش

محصولات نانو آب بندی نیز نمونه ای محصولات پایه سیمانی می‌باشند.

برای سهولت در جداسازی قالب ها از بتن های منقش و استمپی از پودر رها ساز قالب سطوح منقش (ریلیز) استفاده می‌شود که در دسته محصولات پایه سیمانی قرار دارند. این پودرها برای کف سازی با بتن قالبی مناسب می‌باشند و دارای رنگ های متنوعی هستند. علت این تنوع رنگ این است که بعد از اجرای بتن منقش، سطوح زیباتر و طبیعی تر جلوه کنند.

محصولات نانو آب بندی نیز نمونه ای محصولات پایه سیمانی می‌باشند. محصولات نانو آب بندی ترکیباتی بر پایه‌ی امولسیون پلیمرهای آکریلیک هستند و باعث ضد آب نمودن یا به عبارتی آب بندی سازه های سیمانی و گچی می‌شوند. با کمک این ترکیبات سازه ها در برابر نفوذ رطوبت بسیار مقاوم شده و عایق بندی می‌شوند.

ویژگی محصولات پایه سیمانی نانو آب بندی

ویژگی محصولات پایه سیمانی نانو آب بندی

محصولات نانو آب بندی ویژگی ها و مزایای مختلفی دارند. از جمله مزایای محصولات نانو آب بندی
می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.  قابلیت کنترل کردن الاستیسیته و انعطاف پذیری نانو مواد
 2.  قابلیت رنگ پذیری
 3.  ضد حریق بودن
 4.  دارای چسبندگی بالا بر روی سطوح مختلف
 5.  دارای طول عمر مفید بالا
 6.  ضد باکتری و ضد قارچ
 7.  جلوگیری از تخلخل بتن و افزایش مقاومت سازه
 8.  مقاوم در برابر اشعه فرابنفش خورشید
 9. قابلیت اجرای بسیار ساده و آسان
 10. سازگاری با محیط زیست و فاقد آلودگی های فیزیولوژیکی

در صورت سوال داشتن درباره ی محصولات پایه سیمانی می‌توانید با نانو بتن آیریک تماس بگیرید، کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما عزیزان می‌باشند.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما