رنگ های متداول پودر سخت کننده رنگی بتن

رنگ های متداول پودر سخت کننده رنگی بتن

انواع رنگ های متداول پودر سخت کننده رنگی بتن

انواع رنگ های متداول پودر سخت کننده رنگی بتن

رنگ های متداول پودر سخت کننده رنگی بتن

در صورتی که به دنبال انتخاب رنگ های متداول پودر سخت کننده رنگی بتن هستید، در ادامه و در این راهنمای نانو بتن آیریک در این خصوص توضیحات مورد نظر را در اختیار شما قرار می‌دهیم. پودر سخت کننده رنگی بتن یک ماده است که به صورت پودری و در انواع رنگ ها تهیه می‌شود و به بتن افزوده می‌شود تا رنگ دهی بتن را تقویت کند و استحکام آن را افزایش دهد. این پودرها معمولاً شامل پیگمنت ها و مواد سخت کننده ای هستند که به بتن متصل می‌شوند و باعث تثبیت و تقویت رنگ در سطح بتن می‌شوند. جهت مشاهده الیاف پلیمری و گیرش بتن کلیک کنید.

استفاده از پودر سخت کننده رنگی بتن در پروژه های ساختمانی و طراحی داخلی، به دلیل مزایای بسیاری که ارائه می‌دهد، بسیار رایج است. این پودرها به بتن رنگ و زندگی می‌بخشند و باعث ایجاد یک نمای جذاب و متنوع در ساختمان می‌شوند. همچنین، این پودرها می‌توانند از آسیب های خارجی مانند خوردگی، خش و فرسایش محافظت کنند و به دوام و استحکام بتن کمک کنند.

رنگ های متداول پودر سخت کننده رنگی بتن کدامند؟

رنگ های متداول پودر سخت کننده رنگی بتن کدامند؟

رنگ های متداول پودر سخت کننده رنگی بتن

رنگ پودر سخت کننده بتن یک روش برای افزایش استحکام و دوام رنگ دهی بتن است. رنگ پودر سخت کننده بتن به صورت پودری تهیه می‌شود و به آب و ماده ای مانند رزین اپوکسی، اکریلیک و یا سیلیکون بایندر اضافه می‌شود. این رنگ پودری به بتن افزوده می‌شود تا به آن رنگ و تحکم بیشتری ببخشد.

در ادامه، رنگ های متداول پودر سخت کننده رنگی بتن را بررسی می‌کنیم:

1. رنگ سفید

رنگ سفید یکی از رنگ های پرکاربرد برای سخت کننده رنگی بتن است. این رنگ، به بتن تمیزی و روشنی می‌بخشد و به صورت واضح با سایر رنگ ها تفاوت می‌کند. استفاده از رنگ سفید برای نماها و سطوح داخلی مانند پله ها، مراکز خرید و فضاهای عمومی‌معمول است.

2. رنگ خاکستری

رنگ خاکستری نیز یکی از رنگ های پرطرفدار در سخت کننده رنگی بتن است. این رنگ به بتن ظاهری مدرن و صنعتی می‌بخشد و با تنوعی از سایر رنگ ها سازگاری دارد. رنگ خاکستری معمولاً در ساختمان های صنعتی، فضاهای کاری و سازمان های تجاری استفاده می‌شود.

3. رنگ قهوه ای

در بررسی رنگ های متداول پودر سخت کننده بتن، رنگ قهوه ای یکی دیگر از رنگ های پودر سخت کننده بتن است. این رنگ به بتن ظاهری طبیعی و گرم می‌بخشد و برای ساختمان ها و فضاهایی با طراحی کلاسیک و گرم معمول استفاده می‌شود.

4. رنگ قرمز

انواع رنگ قرمز نیز در سخت کننده رنگی بتن استفاده می‌شود. این رنگ به بتن ظاهری جذاب و زنده می‌بخشد و معمولاً در پروژه های خاص و طراحی های مدرن استفاده می‌شود.

5. رنگ مشکی

رنگ مشکی در سخت کننده رنگی بتن برای ایجاد جلوه ی سنگین و زیبا استفاده می‌شود. این رنگ به بتن ظاهری ساده و الگانت می‌بخشد و برای نماهای مدرن و صنعتی کاربرد دارد.

توجه داشته باشید که رنگ های متنوع دیگری نیز برای سخت کننده رنگی بتن موجود است و می‌توانید بر اساس سلیقه و نیاز خود از آن ها استفاده کنید.
در این مقاله البته به طور مفصل در خصوص رنگ های متداول پودر سخت کننده رنگی بتن صحبت شد و موارد مهم را ذکر کردیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره کارشناسان نانو بتن آیریک تماس بگیرید.

حذف گرد و غبار از سطح بتنی

حذف گرد و غبار از سطح بتنی

پودر سخت کننده رنگی بتن به عنوان یک نوع پوشش دهنده سطح بتن، دارای پایه ترکیبات سیلیکاتی اصلاح شده و محلول در آب است. استفاده از این نوع پودرهای سخت کننده بر روی بتن، کمک می کند تا ترکیبات کلسیم موجود در سیمان از خود واکنش نشان دهد. فعل و انفعالاتی که بعد از استفاده پودرهای سخت کننده بر روی سیمان ایجاد می شود، تخلخلهای ریزی که بر روی سطح بتن وجود دارد را پر می کند.

از این رو پودر سخت کننده رنگی بتن نه تنها می تواند منجر به مقاومت سطح بتن در برابر سایش شود، بلکه می تواند میزان نفوذپذیری بتن را نیز کاهش دهد. پس برای حذف کردن گرد و غبار از روی سطوح بتنی، استفاده از این پودرها مناسب و مطلوب خواهد بود.

مقاوم کردن سطوح مختلف در برابر سایش و رطوبت

در واقع تکنیک استفاده از پودرهای سخت کننده، مانند نوعی ملات بر روی لایه سیمان عمل می کند. این عایق زمانی که بر روی بتن خشک می شود، سختی قابل توجهی به آن می دهد. البته در صورتی که به خوبی مراقبت نشود، ممکن است ترک برداشته و یا نیاز به تعمیر پیدا کند. اما در حالت کلی استفاده از این مواد بر روی سطح مختلف، کمک می کند تا سطح در برابر رطوبت و سایش به مقاومت بیشتری دست یابد.

پودر بتن مجسمه سازی

پودر بتن مجسمه سازی

پودر سخت کننده رنگی بتن که برای مجسمه سازی استفاده می شود، از ویژگی های خاصی برخوردار است. این پودرها رنگ و لعاب زیبایی دارند و به مجسمه، گلدان و دیگر محصولات مجسمه سازی، جلوه زیبایی می بخشند. اصلی ترین و مهمترین ویژگی پودرهای بتن مجسمه سازی، مقاومت بالای آنها در برابر رطوبت است که ظاهر مجسمه را برای مدت زمان طولانی حفظ می کنند.

از طرف دیگر، پودرهای سخت کننده بتن از وزن کمی برخوردارند و می توانند انتخاب خوبی برای قالبگیری باشند. این پودرها دارای روانی بسیار بالایی هستند که در زمان مجسمه سازی می توانند شرایط ایده آلی را ایجاد کنند. تنها باید این نکته را دانست که یافتن این پودرهای سخت کننده و رنگی کار دشوار و حساسی است. پس باید حتما از مراکز معتبر اقدام به تهیه این پودرها نمود.

پودر سخت کننده رنگی بتن آیریک

این نمونه از پودرها از مزایای بسیار زیادی هم برخوردارند. از جمله:

  • مقاومت بسیار بالا در برابر آب، روغن های معدنی و حتی بنزین
  • قابلیت اجرای سریع در یک روز برای 200 تا 800 متر مربع
  • دارای سطح یکپارچه و بدون هیچ نوع زبری و برآمدگی
  • کیفیت بسیار بالا
  • عدم جذب الکتریسیته و غیر قابل اشتعال بودن
  • مقاومت برای محیط های صنعتی و محل تردد ماشین های سنگین همچون لیفتراک و …
  • قابلیت شستشوی راحت، بدون تولید گرد و خاک
  • عدم تغییر یافتن رنگ بعد از استفاده، به دلیل داشتن پیگمنت های طبیعی
  • افزایش براقیت و شفافیت سطح بتن در اثر تردد بالا
  • عدم ایجاد لغزش بر روی کف سطح بتنی

این نمونه از پودر سخت کننده رنگی بتن را می توان به صورت پاکت در وزن های مختلفی تهیه کرده و در محیط های مورد نظر از آنها استفاده نمود.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما